רכישת תיקים ומיזוגים

סוכני ביטוח? רוצים לבצע אקזיט על מפעל חייכם או ליהנות מגוון רחב של יתרונות סינרגטים הנלווים להליכי רכישת תיקים ומיזוגים? אצלנו בסוכנות הביטוח מטריקס-בית לביטוח ופיננסים, תוכלו ליהנות משירותיה המקצועיים של מחלקת שירות המתמחה בליווי הליכי רכישת תיקים ומיזוגים.

שירותי המחלקה מיועדים לסוכני ביטוח וותיקים המעוניינים לבצע אקזיט על מפעל חייהם בענף הביטוח והפיננסים או לסוכני ביטוח המעוניינים למנף את פעילותם העסקית באמצעות יתרונות סינרגטים הנלווים להליך המכירה ו/או המיזוג, לרבות:

  • יתרון הגודל בכל הנוגע להקטנת הוצאות תפעול הסוכנות שבבעלותכם
  • יתרון הגודל בכל הנוגע להשבחת ערך תיקי הביטוח המנוהלים באמצעות הסוכנות שבבעלותכם
  • יתרון הגודל בכל הנוגע למינוף הידע המקצועי ויתרונות סינרגטים נוספים הנלווים להליכי המיזוג ו/או הרכישה.

מחלקת רכישת תיקים ומיזוגים הפועלת בחברתנו מתמחה בליווי עסקאות מיזוג המתאפיינות בכך שהחברה הנרכשת מפסיקה להתקיים לאחר הרכישה ונכסיה וחיוביה עוברים לידי החברה הרוכשת, וזאת לצד ליווי עסקאות רכישה המתאפיינות בכך שהבעלות בחברה מיוצגת על ידי בעלי מניות, כאשר הרוכש קונה את כל או חלק ממניות החברה, והחברה ממשיכה להתקיים עם בעלות שונה.

בין יתר סוגי הרכישות והמיזוגים בהם עוסקת מחלקת רכישת תיקים ומיזוגים בסוכנות הביטוח-מטרקיס, תוכלו למצוא:

  • מכירת “אקזיט” –מכירה של 100% מתיק מסוים או 100% מהסוכנות- אופציית האקזיט מיועדת ברוב המקרים לסוכן ביטוח המחליט לצאת לפנסיה או לשנות את תחום עיסוקו מסיבות כאלו ואחרות. במקרים אלו, מטרת הליווי המקצועי המוצע על ידינו מיועד למטרות קבלת התמורה הגבוהה ביותר (ככל שניתן ובהתאם לשווי הנכסים) ביום המכירה.
  • מכירת “אקזיט” עם אופציה להמשך עבודה בסוכנות- מכירה של 100% מהסוכנות בשילוב ניהול/עבודה בסוכנות לתקופה קבועה מראש. אופציה זו מותאמת בעיקר לסוכני ביטוח העתידים לצאת לפנסיה בשנים הקרובות והם אינם מעוניינים שבני משפחותיהם או מקורביהם ימשיכו להפעיל את הסוכנות במתכונתה הנוכחית. במקרים אלו, הליווי המוצע על ידינו מיועד למטרות קבלת התמורה הגבוהה ביותר עבור שווי הנכסים הנמכרים וקבלת ההכנסה הגבוה ביותר (ככל הניתן) לתקופת העבודה/ניהול הקבועה מראש.
  • הכנסת שותף אסטרטגי- פעולת מיזוג במסגרתה מתקיימת מכירה של אחוז מסוים מהסוכנות לשותף אסטרטגי (משקיע). אופציה זו מותאמת לסוכני ביטוח המעוניינים למנף את יכולותיהם המקצועיות וליהנות מכל היתרונות הסינרגטים הנלווים להליכי המכירה ו/או המיזוג. במקרים אלו, הליווי המקצועי המוצע על ידינו נועד בין היתר לצרכי איתור משקיע אסטרטגי בעל יכולות כלכליות ומקצועיות לפיתוח העסק.

רוצים לדעת יותר על הפעילות העסקית של מחלקת רכישת תיקים ומיזוגים הפועלת בחברתנו? צרו איתנו קשר עוד היום.